Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Закон № 466 - це мала податкова реформа
24
июль
2020

Закон № 466 - це мала податкова реформа

Закон № 466 є малою податковою реформою, оскільки вносить суттєві зміни практично в усі розділи Податкового кодексу України. Про це повідомила під час прес-конференції для регіональних засобів масової інформації начальник відділу розгляду звернень платників податків управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Луганській області Наталія Гудима.
Вона зупинилась на окремих новаціях, які були запроваджені Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» в оподаткуванні фізичних осіб, як громадян, так і фізичних осіб – підприємців.
За її словами, для громадян найбільш важливими є зміни в оподаткуванні рухомого майна та пенсій.
Відтепер дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів рухомого майна (транспортних засобів) оподатковується за ставкою 18 відс.
Також скасовується сплата податку на доходи фізичних осіб з пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму.
Для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування включаються до переліку об'єктів, які підлягають амортизації, вантажні авто. Крім того, уточнюється перелік витрат для фізичних осіб – підприємців в частині:
- витрат на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості;
-  витрат на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів.
Для платників єдиного податку третьої групи зменшено час для подання заяви про зміну ставки єдиного податку з 5 відс. на 3 відс. (для платників ПДВ); обмежується поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду; встановлюється, що анулювання реєстрації платника єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 гривень.
«Зміни в процесі адміністрування податків, передбачені новаціями, дозволять адаптувати податкове законодавство до світових стандартів», – підсумувала Наталія Гудима.
Головне управління ДПС у Луганській області