Главная Регистрация Новости Объявления Форум Почта Контакты RSS  
Навигация по сайту
Реклама
Календарь
«    Декабрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Архив новостей
Декабрь 2019 (25)
Ноябрь 2019 (51)
Октябрь 2019 (50)
Сентябрь 2019 (52)
Август 2019 (47)
Июль 2019 (48)
Опрос
Оцените работу сайта

Лучший из Беловодских
Неплохой сайт
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Рекомендуем!
Порядок надання субсідій Новости » В Беловодске и регионе
 

Триває інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення стосовно удосконаленого порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. На зустрічі із соціальними робітниками, слухачами Університету ІІІ покоління та працівниками Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) начальник управління соціального захисту населення Кузніченко С.О. відповіла на ряд питань щодо нового порядку призначення адресної допомоги. А саме слід виділити такі:

 

1. Які документи потрібні для призначення субсидії з 1 травня:

• Заява

• Декларація про доходи та витрати.

• Для орендарів житла – договір найму.

• Якщо ви декларуєте доходи не за календарний рік, а за 6 місяців до моменту звернення (людині надається можливість вибору), тоді потрібно надавати довідки про доходи за 6 місяців. Якщо ви декларуєте доходи за календарний рік (12 місяців) довідки про доходи надавати не потрібно.

 

Вимагати додаткові довідки органам соцзахисту забороняється, але перевірятиметься відповідність задекларованих даних про доходи, за зверненнями до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду та інших державних органів. Тому, якщо ви не зберігаєте «корінці» зарплат, візьміть перед оформленням декларації довідку про доходи за 2014 календарний рік або за 6 місяців перед місяцем звернення за призначенням субсидії.

 

2. Як вказувати доходи.

-У декларації важливо правильно вказати доходи, бо якщо ви їх приховали, і це з'ясується під час перевірки, то, відповідно до нових правил, вас зобов'яжуть повернути призначену субсидію в подвійному розмірі. Враховуються всі види доходів за винятком податку на доходи фізичних осіб, а саме: заробітна плата; пенсія; види соціальних допомог (крім одноразової на народження); стипендія; грошове забезпечення; аліменти; виплати відповідно до цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна, земельного паю в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції; дивіденди, відсотки від депозитів.

 

3. Щодо автоматичного переоформлення вже нарахованих субсидій. Це стосується тих, хто буде оформляти субсидії по-новому, чи тих, хто оформив їх раніше за старим порядком, наприклад, у жовтні 2014 року? Коли будуть перераховані субсидії?

– Якщо людині вже була призначена субсидія раніше і вона ще отримувала її у квітні, і при цьому у неї немає проблем з тим, на кого оформлений особовий рахунок, не змінилися джерела доходів, склад родини, то в цьому випадку не потрібно звертатися до УПСЗН повторно. Ми самі перерахуємо субсидію з 1 травня. Але якщо з’явилися якісь додаткові обставини, що можуть вплинути на призначення субсидії і її розрахунок, тоді цей громадянин має звернутися до УПСЗН та повідомити про ці нові обставини.

 

4. Багато запитань з приводу того, за який період людина має вказувати доходи: за півроку чи за рік. І чи можна звертатися вже зараз, надсилати декларації?

– Якщо людина раніше не зверталася за призначенням субсидії, вона може звернутися вже в травні. Документи, які необхідні – це заява та декларація. Багато домогосподарств уже отримали ці бланки. Але чи звертатися у травні чи в жовтні (на початку опалювального періоду) – має вирішити людина залежно від того, який розрахунковий період щодо доходів вона хоче взяти. Людина має право або взяти доходи за календарний 2014 рік, або за попередні 6 місяців перед місяцем звернення. Якщо людина подає «порожню» декларацію – показує, що не має доходу, ці дані перевіряються і якщо вони підтверджуються, призначається субсидія. Але в цьому випадку, у місяцях, де відсутній дохід, враховується умовний дохід – мінімальна зарплата 1218 грн. Декларувати доходи за увесь 2014 рік чи за 6 місяців, людина має визначитися сама залежно від того, який період для неї вигідніше вказати для призначення субсидії.

Наприклад, підприємство зараз не працює. А на початку 2014 року працівники цього підприємства мали непогані зарплати. Напевне, їм вигідно взяти доходи за 6 місяців перед місяцем звернення за субсидією. І так кожен має визначитися для себе. Відповідно до спрощеного порядку, якщо доходи декларуються за минулий рік, довідки не вимагаються – людина може прийти без них, і як вона заповнить декларацію, це буде на її совісті. Наша справа перевірити, чи правильно вона заповнена. Але якщо дохід береться за 6 місяців, то до заяви та декларації додаються довідки про доходи.

 

5.Субсидія і доходи . Що таке «чиста» зарплата, яка враховується при призначенні субсидії?

– Дійсно, у поясненнях про новий порядок субсидій, яке надавало Міністерство соцполітики, звучало визначення «чистий дохід». Але якщо брати Постанову КМУ щодо призначення субсидій, то ми бачимо, що це – нарахована заробітна плата мінус податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Тобто єдиний соціальний внесок (ЄСВ) та військовий збір враховуються в доходи. І в декларації треба вказувати доходи лише за винятком ПДФО.

 

6. Є обмеження щодо призначення субсидії: це покупка товарів і послуг на суму від 50 тис грн. Уточніть, це покупка протягом року чи взагалі, хоч 5-10 років тому?

– Йдеться про покупку товару протягом 12 місяців перед місяцем звернення. Тобто, якщо за призначенням субсидії людина звертається у травні, то це з квітня минулого року по квітень 2015 року.

 

7. Чи потрібно у декларації для оформлення субсидії вказувати одноразову допомогу при народженні дитини (10320грн) і щомісячну допомогу, отриману в січні за грудень?

– Одноразову допомогу при народженні дитини потрібно вказувати в декларації, тому що вказуються всі доходи. Але при визначенні розміру субсидії ця сума не враховується. Щомісячна сума допомоги вказується за той місяць, в якому вона була нарахована (навіть якщо виплачена пізніше). Щомісячна допомога на дитину, на відміну від одноразової, враховується при призначенні субсидії.

 

8. Наскільки точно потрібно вказувати доходи за депозитами та за оренду пая?

– Потрібно взяти довідку в банку і точно вказати доходи за депозитом. Також і орендну плату за пай,- взяти дані у орендатора.

 

9. Якщо в 2014 році людина перебувала на обліку в Центрі зайнятості, а в 2015 пішла на роботу, то які дані подавати?

– Або повністю за 12 місяців попереднього року, або за 6 місяців (з листопада по квітень). Людина, як уже було сказано, має визначитися, за який період їй краще вказати доходи.

 

10. Що писати в графі «дохід», якщо жінка сидить вдома з дитиною (3 роки), отримує допомогу ... чоловік минулий рік працював офіційно, з січня не працює?

– Вказувати всі види соціальних допомог, які отримує родина. Якщо людина з січня не працює, не стоїть на обліку в центрі зайнятості і вважатиме за потрібне вказати доходи за 6 місяців (тобто нуль з січня по квітень), ми врахуємо за кожен місяць умовний дохід – 1218 грн., мінімальну заробітну плату. Так передбачає порядок призначення субсидії.

 

11.Субсидія і кількість зареєстрованих у приміщенні. Як оформити субсидію, якщо ніхто не зареєстрований у житловому приміщенні?

– Ніяк не можливо оформити. Субсидія призначається лише в тому випадку, якщо в житловому приміщенні зареєстровані громадяни. Якщо ніхто не зареєстрований, субсидія не призначається.

 

12. Підкажіть, що потрібно для оформлення субсидії (і чи дадуть субсидію) на квартиру, в якій прописані два пенсіонери та син або донька, які проживають окремо, але виписатися з квартири батьків вони не можуть з різних причин.

–У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється лічильниками субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, та які фактично в ньому проживають, на підставі рішень комісії при районній держадміністрації та акту обстеження матеріально – побутових умов сім’і. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно – територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово – комунальних послуг в іншому житловому приміщенні. Але в цьому випадку кількість осіб, які отримують комунальні послуги повинна відповідати кількості фактично проживаючих осіб.

 

13. У квартирі прописана дружина, а чоловік – за іншою адресою (у своїх батьків). Призначається в цьому випадку субсидія? І якщо ускладнити: власник квартири чоловік, а особовий рахунок на дружину – як у цьому випадку? Тобто субсидія вважається: а) на сім'ю, б) на прописаних, в) на тих, хто проживає?

– Враховуються доходи лише того, хто зареєстрований у житловому приміщенні, тобто на зареєстрованих. І на площу 48,87 –як на родину, якщо зареєстрована одна особа.

 

14. Як бути в тому випадку, якщо в квартирі прописана і проживає одна людина, і вона ж платить за компослуги та хоче отримувати субсидію, а рахунки на оплату комунальних послуг відкриті на близького родича, який фактично є власником квартири, але не проживає в ній, не прописаний і не платить за неї? Чи потрібно переоформити рахунок на себе і чи можливо це? – У принципі, за рішенням комісії при виконкомі можливе призначення субсидії в тому випадку, коли особовий рахунок оформлений на одну людину, але там проживає (і зареєстрована) інша. Але все одно бажано переоформити особовий рахунок на того, хто проживає і фактично сплачує за комунальні послуги, оскільки рішення приймає комісія, як виняток, враховуючи особливі обставини, що склалися у родині.

 

15. Субсидія і пільги. Чи залишиться пільга «діти війни» при нарахуванні субсидії, чи треба користуватися або субсидією, або пільгою. Люди кажуть, що при отриманні субсидії пільга «діти війни» анулюється, і якщо через рік субсидію скасують, то людина залишиться і без субсидії, і без пільги «діти війни»?

– Пільга «діти війни», як і всі інші пільги, залишається. Субсидія розраховується з урахуванням призначеної пільги.

16. Чи є особливі обставини при зверненні за субсидією?

-У заяві є графа, де слід вказати, чи потрібно розглядати питання призначення субсидії комісією. До комісії слід звертатися в таких випадках: Пенсіонер (родина пенсіонерів) хоче отримати субсидію на площу понад соціальну норму; Особовий рахунок відкритий на особу, яка не зареєстрована; Родина здійснила покупку (придбала послуги) на суму понад 50 тис грн, але зараз перебуває в складних обставинах – в окремих випадках комісія може вирішити питання про субсидію, незважаючи на обмеження.

 

Начальник управління соціального захисту населення С.О. Кузніченко

 
   
 
 
   
 
 
Уважаемый посетитель, Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Пожалуйста, зарегистрирутесь либо войдите на сайт под своим именем.
 
 
Другие материалы по теме:
 
   
 
 • СУБСИДІЇ ЗА СПРОЩЕНИМ ПОРЯДКОМ
 • Розмір податкової соціальної пільги на 2014 рік
 • Підприємець "єдиноплатник" зобов’язаний задекларувати суму отриманої допо ...
 • Особливості про декларування доходів громадян
 • Особливості про декларування доходів громадян
 •  
       
   
  Информация !
       
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  Погода в Беловодске
  Подробнее
  Прогноз на 2 недели
  Долгосрочный прогноз (Луганск)
  Инфо
   Расписание автобусов
   Помощник
  Популярные новости
  Беловодские сайты
  Друзья
  Информационное агентство Cxid.info
  Луганский областной козачий конный театр
  Сайт города Сватово
  Граница Украина-Россия
  Сайт города Чертково
  Зеленый туризм в Луганской области

  Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на Belovodsk.lg.ua. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://belovodsk.lg.ua
  По всем вопросам пишите: trash(собака-барабака)belovodsk.info Редакция не несет ответственность за содержание публикаций и рекламной информации.
  Сайт "Беловодск online" основан 1 октября 2007 года
  Copyright © Беловодск online, 2007-2018
  Rambler's Top100 Рейтинг сайтов Луганска и Луганской области