Главная Регистрация Новости Объявления Форум Почта Контакты RSS  
Навигация по сайту
Реклама
Календарь
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Архив новостей
Февраль 2020 (65)
Январь 2020 (61)
Декабрь 2019 (54)
Ноябрь 2019 (51)
Октябрь 2019 (50)
Сентябрь 2019 (52)
Опрос
Оцените работу сайта

Лучший из Беловодских
Неплохой сайт
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Рекомендуем!
Система управління охороною праці у загальноосвітніх закладах Новости » В Беловодске и регионе
 

У 2015 році у Біловодському районі сталося декілька нещасних випадків у на перший погляд мало травмонебезпечній сфері – загальноосвітніх закладах. У зв’язку цими подіями постає питання освітити особливості роботи системи охорони праці у цій сфері.

Поняття охорона праці близьке до поняття гарантування безпеки життєдіяльності. Головною метою цієї служби в школі є збереження життя та зміцнення здоров’я дітей, працівників у процесі навчальної діяльності, виховання й організованого відпочинку.

Охорона праці — це система законодавчих актів і соціально-економічних, технічних, гігієнічних та організаційних заходів, які гарантують збереження здоров’я і працездатності людини.

Питання охорони праці в загальноосвітньому закладі вирішується на основі законодавчих, нормативно-правових актів про охорону праці, а також галузевих, територіальних цільових програм покращення стану й умов охорони праці, що дає змогу створити базу для подальшого розвитку системи управління цією важливою сферою.

Система управління охороною праці створюється суб’єктом господарювання (в даному випадку керівником установи) і має передбачати підготовку, прийняття та реалізацію завдань щодо здійснення організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження життя, здоров’я та працездатності найманих працівників у процесі їх трудової діяльності. Ця система є складовою частиною загальної системи управління закладом.

Оскільки організація роботи з охорони праці в закладах освіти покладається на їх керівників, то керівник навчального закладу відповідає за створення безпечних умов навчально-виховного процесу згідно з чинним законодавством, між галузевими нормативними, інструктивними та іншими документами з охорони праці.

Відповідно до ст. 16 Закону України про охорону праці у школі для забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні питань безпеки, гігієни праці та виробничої санітарії за рішенням трудового колективу створена комісія з питань охорони праці. Комісія складається із представників роботодавця і профспілки, а також уповноваженої найманими працівниками особи, інших спеціалістів відповідно до Типового положення про комісію з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнагляду охорони праці від 03.08.93 №72.

Підготовку управлінських рішень щодо функціонування системи управління охороною праці в загальноосвітній школі забезпечує комісія з питань охорони праці, що виконує визначені функції.

Отже, організацією роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності закладу займаються як керівник, так і представники (уповноважені особи) трудового колективу.

Планування роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності передбачає на основі аналізу та контролю діяльності навчального закладу складання річного плану роботи, в якому визначаються такі заходи:

- навчання та перевірка знань працівників з охорони праці;

- - проведення інструктажів, розробка, періодичний перегляд посадових інструкцій;

- внутрішній шкільний контроль; - профілактичні та інші організаційні

- заходи, що спрямовані на підвищення рівня безпеки учасників навчально-виховного процесу;

- - визначення потреби у новому обладнанні, матеріально-технічних засобах безпеки та санітарно

побутовому обслуговуванні.

До річного плану роботи загальноосвітнього закладу слід включити розділ «Охорона життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу, безпека життєдіяльності, охорона праці, санітарно — профілактичні та оздоровчі заходи».

Найактуальнішими питаннями річного плану роботи з охорони праці є:

серпень — вересень:

- проведення вступного (первинного) інструктажу з працівниками та учнями;

- видання наказу з організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

- перегляд інструкцій з правил техніки безпеки;

- оформлення актів-дозволів на роботу в навчальних кабінетах, майстернях, спортивній базі;

- проведення наради-навчання працівників;

- забезпечення проходження працівниками профілактичного медичного огляду;

- забезпечення виконання заходів протипожежного захисту закладу;

січень — лютий:

- проведення повторного інструктажу з учасниками навчально-виховного процесу;

- аналіз стану охорони праці та безпеки життєдіяльності закладу;

- моніторинг результатів щорічного медичного огляду учнів;

протягом року:

- організація і проведення заняття з учнями з питань безпеки життєдіяльності;

- проведення місячників, творчих конкурсів, масових заходів з висвітлення актуальних питань безпеки людини;

- проведення батьківських зборів із попередження дитячого побутового травматизму;

- проведення внутрішньо шкільного контролю за дотриманням учасниками навчально-виховного процесу правил і вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності;

- аналіз стану травматизму;

- проведення навчання з дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій;

- оформлення інформаційних матеріалів, виставок, стендів з висвітлення безпеки життя людини в оточуючому середовищі;

Згідно з установленими вимогами законодавства з охорони праці та з метою систематичного їх виконання у загальноосвітньому закладі повинні бути розроблені та затверджені посадові інструкції. Після їх реєстрації вони видаються під розпис кожному працівнику закладу.

Організація роботи з охорони праці проводиться відповідно до сформованих планів, супроводжується виданням відповідних наказів, розпорядчих документів. Наказ видають на виконання законів, постанов уряду, наказів та рекомендацій вищих органів управління освітою, планів роботи навчального закладу.

У констатуючій частині вказують назву, номер та заголовок до тексту розпорядчого документа, зазначають мету видання наказу.

Розпорядчу частину складає текст наказової форми, вказуються службові (посадові) особи із зазначенням прізвища, ініціалів, посади в давальному відмінку.

Наказ видається щорічно і у випадку звільнення протягом року працівника поновлюється.

Діяльність кожного підрозділу (навчального кабінету тощо) загальноосвітнього закладу регламентується відповідними Положеннями, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України, наказами керівника закладу, в їх роботі передбачаються заходи з безпеки життєдіяльності, що обліковуються в планах роботи кабінету, класного керівника, класовода, вихователя і мають відповідне нормативне забезпечення.

Крім навчання з охорони праці, повинно проводитися навчання з питань охорони життя, здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху; попередження побутового травматизму. Ці питання входять до курсу предметів і дисциплін з безпеки життєдіяльності. Обсяги, зміст навчання та форми перевірки знань з питань безпеки життєдіяльності визначаються навчальними планами і програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Особлива роль в організації роботи з охорони праці належить інструктажам.

Педагогічний колектив, обслуговуючий і технічний персонал закладу повинен з великою відповідальністю ставитися до питання охорони праці і безпеки життєдіяльності.

Отже, кожен керівник закладу освіти зобов’язаний, в першу чергу визнавати життя і здоров’я дітей однією з найвищих соціальних цінностей, формувати команду однодумців серед педагогів школи, створюючи належні умови для всіх працівників.

 

Страховий експерт з охорони праці С.О.Ковальов

 
   
 
 
   
 
 
Уважаемый посетитель, Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Пожалуйста, зарегистрирутесь либо войдите на сайт под своим именем.
 
 
Другие материалы по теме:
 
   
 
 • Охорона праці при проведенні жнивної кампанії
 • Навчання та інструктаж з охорони праці працівників підрядних підприємств
 • Кабінет промислової безпеки та охорони праці
 • Консультаційний центр з питань охорони праці
 • Охорона праці
 •  
       
   
  Информация !
       
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  Погода в Беловодске
  Подробнее
  Прогноз на 2 недели
  Долгосрочный прогноз
  Инфо
   Расписание автобусов
   Помощник
  Популярные новости
  Беловодские сайты
  Друзья
  Информационное агентство Cxid.info
  Луганский областной козачий конный театр
  Сайт города Сватово
  Граница Украина-Россия
  Сайт города Чертково
  Зеленый туризм в Луганской области

  Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на Belovodsk.lg.ua. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://belovodsk.lg.ua
  По всем вопросам пишите: trash(собака-барабака)belovodsk.info Редакция не несет ответственность за содержание публикаций и рекламной информации.
  Сайт "Беловодск online" основан 1 октября 2007 года
  Copyright © Беловодск online, 2007-2018
  Rambler's Top100 Рейтинг сайтов Луганска и Луганской области