Главная Регистрация Новости Объявления Форум Почта Контакты RSS  
Навигация по сайту
Реклама
Календарь
«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Архив новостей
Октябрь 2019 (33)
Сентябрь 2019 (53)
Август 2019 (47)
Июль 2019 (48)
Июнь 2019 (43)
Май 2019 (53)
Опрос
Оцените работу сайта

Лучший из Беловодских
Неплохой сайт
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Рекомендуем!
Облік роботи по навчальнню з питань охорони праці на підприємстві Новости » В Беловодске и регионе
 

Обов’язок усіх підприємств вести облік навчальної роботи з питань охорони праці закріплено у Типовому положенні про навчання. Однак усе ускладнюється тим, що нормативними документами не передбачено ані форм навчальної документації, ані порядку їх ведення

Порядок організації навчання і перевірки знань працівників з питань охорони праці на підприємстві визначає Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15. Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників на підприємстві здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавцем доручена організація цієї роботи.

Порядок організації навчання і перевірки знань працівників з питань охорони праці на підприємстві визначає Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників на підприємстві здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавцем доручена організація цієї роботи (п. 3.3 Типового положення).

Відповідно до пункту 3.4 Типового положення навчання з питань охорони праці у частині організації навчального процесу (матеріально-технічне забезпечення, формування навчальних груп, розроблення

навчально-тематичних планів і програм, форм навчальної документації та порядок їх ведення тощо) здійснюється відповідно до вимог законодавства.

Крім Типового положення, організацію навчання на підприємстві регламентують такі нормативно-правові акти:

Положення про професійне навчання кадрів на виробництві, затверджене наказом Мінпраці України, МОН України від 26.03.2001 № 127/151;

Положення про організацію навчально-виробничого процесу на виробництві, затверджене наказом Мінпраці України, МОН України від 27.12.2006 № 500/861.

Основні складові процесу навчання з питань охорони праці

Навчання з питань охорони праці має такі складові:

для посадових осіб:

теоретичне навчання (1 раз на 3 роки);

перевірка знань;

для працівників (робітників), які виконують роботи підвищеної небезпеки або там, де є потреба у професійному доборі:

теоретичне навчання (спеціальне, щорічно);

перевірка знань;

стажування (дублювання).

Облікові документи навчальної роботи з питань охорони праці

Відповідно обліковими документами навчальної роботи є:

журнали обліку теоретичного навчання;

протоколи засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці;

посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці;

листи стажування (дублювання).

Протоколи перевірки знань з питань охорони праці

Згідно з пунктом 3.14 Типового положення результат перевірки знань з питань охорони праці з робіт з підвищеною небезпекою, а також там, де є потреба у професійному доборі, до виконання яких допускається працівник, оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці за встановленою у додатку 1 до Типового положення формою.

Термін зберігання протоколів перевірки знань з питань охорони праці не менше 5 років (п. 3.18 Типового положення).

Посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці

Особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці за встановленою у додатку 2 до Типового положення формою.

При цьому в протоколі (як і в посвідченні) у стислій формі зазначають перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці та з безпечного виконання конкретних видів робіт, в обсязі яких працівник пройшов перевірку знань.

Працівникам, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці на своєму підприємстві, видача посвідчень є обов’язковою лише тим, хто виконує роботи підвищеної небезпеки (п. 3.15 Типового положення).

Питання щодо порядку зберігання посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві або необхідності працівникам мати їх при собі під час виконання трудових обов’язків вирішується роботодавцем.

Журнали обліку теоретичного навчання

Оскільки нормативно-правовими актами не встановлено форм облікової документації навчання з питань охорони праці та порядку їх ведення, тому роботодавець самостійно може обрати (розробити) ці форми документації, зокрема, й форму журналу обліку теоретичного навчання. До журналу обліку теоретичного навчання може бути додано інструкцію щодо його ведення.

У цьому журналі викладачі здійснюють облік навчальних занять (вносять записи про дату, час і зміст проведених занять), відвідування занять слухачами та виконання робочих навчальних планів та програм. Також до журналів вносять дані про контрольні та практичні роботи, консультації, екскурсії та інші види навчальної роботи.

Зберігаються ці облікові форми на підприємстві у працівника, відповідального за організацію навчання.

Листи стажування (дублювання)

У наведених вище нормативних документах, що регламентують організацію навчання, немає вимог щодо обов’язкового ведення такого облікового документа як листи стажування (дублювання). Тому їх ведення під час стажування (дублювання) працівників, що виконують роботи з підвищеною небезпекою, є лише рекомендацією.

Для обліку стажування (дублювання) може бути використана рекомендована форма Листа стажування (дублювання). Облік листів стажування можна вести в окремому журналі довільної форми.

Зазначимо, що ведення листів стажування є обов’язковим під час стажування водіїв колісних транспортних засобів, що передбачено пунктом 3.10 Порядку проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Мінтрансу України від 05.08.2008 № 975. Форму листа стажування наведено у додатку 3 до цього Порядку.

Страховий експерт з охорони праці Ковальов С.О.

 
   
 
 
   
 
 
Уважаемый посетитель, Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Пожалуйста, зарегистрирутесь либо войдите на сайт под своим именем.
 
 
Другие материалы по теме:
 
   
 
 • Система управління охороною праці у загальноосвітніх закладах
 • Навчання та інструктаж з охорони праці працівників підрядних підприємств
 • Кабінет промислової безпеки та охорони праці
 • Використання праці неповнолітніх
 • Консультаційний центр з питань охорони праці
 •  
       
   
  Информация !
       
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  Погода в Беловодске
  Подробнее
  Прогноз на 2 недели
  Долгосрочный прогноз (Луганск)
  Инфо
   Расписание автобусов
   Помощник
  Популярные новости
  Беловодские сайты
  Друзья
  Информационное агентство Cxid.info
  Луганский областной козачий конный театр
  Сайт города Сватово
  Граница Украина-Россия
  Сайт города Чертково
  Зеленый туризм в Луганской области

  Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на Belovodsk.lg.ua. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://belovodsk.lg.ua
  По всем вопросам пишите: trash(собака-барабака)belovodsk.info Редакция не несет ответственность за содержание публикаций и рекламной информации.
  Сайт "Беловодск online" основан 1 октября 2007 года
  Copyright © Беловодск online, 2007-2018
  Rambler's Top100 Рейтинг сайтов Луганска и Луганской области