Главная Регистрация Новости Объявления Форум Почта Контакты RSS  
Навигация по сайту
Реклама
Календарь
«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Архив новостей
Октябрь 2019 (33)
Сентябрь 2019 (53)
Август 2019 (47)
Июль 2019 (48)
Июнь 2019 (43)
Май 2019 (53)
Опрос
Оцените работу сайта

Лучший из Беловодских
Неплохой сайт
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Рекомендуем!
Надання першої допомоги при травмуванні на виробництві Новости » В Беловодске и регионе
 

Перша допомога – це комплекс термінових найпростіших заходів, проведених на місці події самим постраждалим або іншою особою, що перебувають поблизу, для порятунку життя людину й попередження ускладнень при нещасних випадках. 

Перша допомога передбачає: 

- негайне припинення дії зовнішніх факторів, що ушкоджують, або видалення потерпілого із зони, яка загрожує його життю

; - ліквідацію погрози для життя потерпілого: проведення відновлення подиху й серцевої діяльності ( штучне дихання й непрямий масаж серця, а також зупинку кровотечі)

; - попередження ускладнень (перев'язку ран, іммобілізацію всієї кінцівки, знеболювання, іншу допомогу)

; - підтримка життєдіяльності до прибуття кваліфікованої медичної допомоги й доставки потерпілого в лікувальну установу. 

Завдання першої допомоги зводиться, насамперед, до попередження небезпечних наслідків травм, боротьбі з болем, кровотечею, інфекцією й шоком. 

При встановленні ознак життя необхідно негайно приступитися до пожвавлення потерпілого. 

Ознаки життя: 

- наявність серцебиття (визначається рукою або на слух ліворуч нижче соска); 

- наявність пульсу, який визначається на шиї ( на сонній артерії) або на внутрішній частині передпліччя; 

- наявність подиху (визначається по рухові грудної клітки, по зволоженню дзеркала, прикладеного до носа потерпілого, по рухові вати, піднесеної до носових отворів, і т.д.). 

Першу допомогу слід виявляти швидко, але так, щоб дії, що рятує не зашкодили здоров'ю потерпілого.

 

Перша допомога при пораненнях і кровотечах

 

Кровотеча може бути капілярним, артеріальним і змішаним. При пораненнях можливе ушкодження костей, суглобів, нервів, внутрішніх органів. Ускладнення – кровотеча, розвиток шоку, запалення. 

Перша допомога зводиться до того, щоб зупинити кровотечу, захистити рану від забруднення, послабити біль. 

При сильній кровотечі вище рани накладають джгут і затягують до зупинки кровотечі. Під джгут слід покласти записку, указавши час його накладення (улітку допускається тримати джгут не більш двох годин, а взимку – не більш півтора годин). На рану необхідно накласти стерильну пов'язку. Промивати рану й витягати сторонні предмети неспеціалістам заборонене. Можна обробити рану йодом або спиртом.

 

Комплекс реанімаційних заходів

 

Штучне дихання

 

Проводиться негайно: при зупинці подиху; при неправильному подиху – рідкі або неритмічні дихальні рухи; при слабкому подиху. 

При проведенні штучного дихання потерпілого укладають на спину на що - те тверде (дошку, підлогу, щит і т.д.). 

Техніка подиху « з рота в рот» проводиться в такий спосіб. Однієї рукою потерпілому затискають ніс, а інший, нажавши на нижню щелепу, відкривають йому рот. Набравши в легені повітря, що виявляє допомогу притискає губи до рота потерпілого, робить енергійний видих, спостерігаючи за грудьми потерпілого. Частота штучного дихання – 16-20 вдихів у хвилину. Відсутність пульсу після трьох-п'яти вдихів служить показанням для проведення непрямого масажу серця. 

Штучне дихання проводиться до: 

- відновлення подиху потерпілого; 

- прибуття лікаря або доставки потерпілого в лікувальну установу; 

- установлення явних ознак смерті. 

 

Непрямий масаж серця

 

При поразці електричним струмом і в інших випадках може припинитися кровообіг, коли серце не забезпечує циркуляцію крові по посудинах. У цьому випадку одного штучного дихання при наданні першої допомоги недостатньо, тому що кисень із легенів не може переноситися кров'ю до інших органів і тканинам, необхідно відновити кровообіг штучним шляхом. 

Серце в людини розташоване в грудній клітці між грудиною й хребтом. Грудина – рухлива плоска кістка. У положенні людини на спині ( на твердій поверхні) хребет є твердою нерухливою підставою. Якщо надавлювати на грудину, то серце буде стискуватися між грудиною й хребтом і кров з його порожнин буде видавлюватися в посудини. Якщо надавлювати на грудину толчкообразными рухами, то кров буде виштовхуватися з порожнин серця майже так само, як це відбувається при його природньому скороченні. Це називається зовнішнім (непрямим, закритим) масажем серця, при якому штучно відновлюється кровообіг. Таким чином, при комбінації штучного дихання із зовнішнім масажем серця імітуються функції подиху й кровообігу. 

Комплекс цих заходів називається реанімацією ( тобто пожвавленням), а заходу – реанімаційними. 

Показанням до проведення реанімаційних заходів є зупинка серцевої діяльності, для якої характерна комбінація наступних ознак: поява блідості або синюшності шкірних покривів, втрати свідомості, відсутність пульсу на сонних артеріях. Припинення подиху або судорожні неправильні подихи. При зупинці серця, не втрачаючи ні секунди, потерпілого треба укласти на рівну тверду підставу: лаву, підлогу, у крайньому випадку покласти під спину дошку (ніяких валиків під плечі й шию підкладати не можна). 

Якщо допомога виявляє одна людина, то він розташовується збоку від потерпілого. Нахилившись, він робить два швидкі енергійні вдмухування ( по способу « з рота в рот» або « з рота в ніс»), потім піднімається, залишаючись на тій же стороні від постраждалого, і долоня однієї руки кладе на нижню половину грудини (відступивши на два пальці вище від її нижнього краю), а пальці піднімає. Долоня другої руки кладе поверх першої поперек або уздовж і надавлює, допомагаючи нахилом свого корпуса. Руки при натисненні повинні бути выпрямлены в ліктьових суглобах. 

Натиснення слід робити швидкими поштовхами, так,щоб зміщати грудину вниз на 4-5 див, тривалість натиснення не більш 0,5 сек, інтервал між окремими натисненнями 0,5 сек. При паузах рук із грудини не знімають, пальці залишаються прямими, руки повністю выпрямлены в ліктьових суглобах. 

Якщо пожвавлення проводить одна людина, то на кожні два вдмухування він робить 15 натиснень на грудину. За 1 хв необхідно зробити не менш 60 натиснень і 12 вдмухувань, тобто виконати 72 маніпуляції, тому темп реанімаційних заходів повинен бути високим. Досвід показує, що найбільша кількість часу губиться при виконанні штучного дихання: не можна затягувати вдмухування – як тільки грудна клітка пострадавшего розширилася, вдмухування припиняють. 

При участі в реанімації двох людей співвідношення «подих – масаж» становить 1:5. Під час штучного видиху постраждалого той, хто робить масаж серця, натиснення не робить, тому що зусилля, що розбудовуються при натисненні, значно більше, чим при вдмухуванні (натиснення при вдмухуванні приводить до безрезультатності штучного дихання, а отже, реанімаційних заходів). 

Якщо реанімаційні заходи проводяться правильно, шкірні покриви рожевіють, зіниці звужуються, самостійний подих відновлюється. Пульс на сонних артеріях під час масажу повинен добре прощупуватися, якщо його визначає інша людина. 

Після того, як відновиться серцева діяльність і буде добре визначатися пульс, масаж серця негайно припиняють, продовжуючи штучне дихання при слабкому подиху постраждалого й намагаючись, щоб природній і штучний вдихи збігалися. 

При відновленні повноцінного самостійного подиху штучне дихання також припиняють. Якщо серцева діяльність або самостійний подих ще не відновилися, але реанімаційні заходи ефективні, то їх можна припинити тільки при передачі потерпілого в руки медичного працівника. 

При неефективності штучного дихання й закритого масажу серця (шкірні покриви синюшно-фіолетові, зіниці широкі, пульс на артеріях під час масажу не визначається) реанімацію припиняють через 30 хвилин. 

Непрямий масаж серця, який проводиться одночасно зі штучною вентиляцією легенів, сам по собі легені не вентилює. Він проводиться в наступних випадках: 

- при відсутності пульсу; 

- при розширених зіницях; 

- при інших ознаках клінічної смерті.

 

Перша допомога при вивихах і переломах

 

Вивих виникає звичайно при падінні. При цьому потерпілий почуває сильні болі й неможливість рухів у суглобі. Перша допомога полягає в обездвиживании (іммобілізації) ушкодженої кінцівки й дачі потерпілому анальгетиків. Потім потерпілого слід відправити в лікувальну установу. 

Перелом – це повне або часткове порушення цілості кістки під впливом фактора, що травмує. Розрізняють відкриті й закриті переломи. При відкритому переломі порушується шкірний покрив, а при закритому – не порушується. Допомога при переломах повинна бути спрямований на зменшення болі й створення спокою ушкодженої кінцівки. 

При відкритому переломі слід зупинити кровотечу й запобігти влученню інфекції. На рану накладають стерильну пов'язку, при артеріальній кровотечі – необхідно накласти джгут. Для іммобілізації (обездвиживания) використовують стандартну шину або підручний матеріал – ціпка, дошки, лижі й т.п., дотримуючи при цьому наступні правила: 

- обездвиживать необхідно два суглоби – вище й нижче місця перелому; 

- під кісткові виступи, що визначаються під шкірою, підкласти вату або 

м'яку тканину; - обездвиживающее засіб повинний бути міцним 

і м'яким; - шини фіксувати бинтом, ременем, шпагатом і т.п.

 

Допомога при поразці електричним струмом

 

Електричний струм викликає зміни в діяльності нервової системи, знімає сприйнятливість нервових закінчень або приводить до паралічу. Найбільш часті причини смерті при поразці електрострумом: 

- раптова зупинка серця (або фибрилляция желудочков) – 80%; 

- набряк головного мозку – 15%; 

- спазм дихальної мускулатури й асфіксія (ядуха) – 4 %; 

- ушкодження внутрішніх органів, кровотечі, опіки – приблизно 1%. 

Від дії електроструму виникають судорожні спазми м'язів, насамперед дихального м'яза серця, що приводить до його зупинки. 

Стан людини в момент електротравми може бути настільки важким, що він зовні мало чому відрізняється від померлого: шкіра бліда, зіниці розширені, на світло не реагують, подих і пульс відсутні. Лише ретельне вислуховування тонів серця дозволить установити ознаки життя. 

Наслідком поразки струмом можуть бути непритомності, запаморочення, загальна слабість, нервове потрясіння. При поразці блискавкою симптоми аналогічні. На шкірі з'являються плями темно-синього кольору, що нагадують розгалужені дерева (знаки блискавки). У цих випадках можуть розвитися німота, глухота, параліч, відбутися зупинка серця. 

Поразка електрострумом може привести до втрати свідомості. Найнебезпечніший для людини змінний струм силою 0,1 А при напрузі 1000 В. При ненаданні допомоги протягом двох хвилин може настати смерть. 

 При наданні першої допомоги насамперед слід звільнити потерпілого від дії електроструму (виключити рубильник, перерубати інструментом з ізолюючою ручкою окремо кожне проведення, відкинути його спеціальною штангою, застосувати діелектричні рукавички), відтягнути потерпілого від електричного проведення, побравши його за сухий одяг. 

Якщо потерпілий судорожно захопив електропровід, що перебуває під напругою, то необхідно розтиснути руки потерпілого, послідовно відгинаючи пальці ( при цьому, що виявляє допомогу повинен бути в діелектричних рукавичках і перебувати на ізолюючому від землі підставі), перервати струм. Можна не розтискати руки, а відокремити потерпілого від землі – покласти під нього сухий щит, дошки й т.п., дотримуючи заходу безпеки. 

При збереженні подиху в пострадавшего нього слід віднести на рівне місце, підкласти під нього сухий одяг, розстебнути комір, поясний ремінь, дати понюхати нашатирного спирту й обляпати водою. Потерпілий повинен перебувати в повному спокої. Остаточний розв'язок про стан його здоров'я повинен прийняти лікар. 

При необхідності робиться штучне дихання.

 

Перша допомога при влученні стороннього предмета в око, у дихальні шляхи, стравохід

 

В око можуть потрапити крупинки пилу, сажі, комахи. Не слід терти очі, тому що це сприяє додатковому роздратуванню й болі. Якщо сторонній предмет потрапив під верхнє віко, треба потягнути за вії верхнього століття донизу. При цьому потерпілий повинен дивитися вниз. Для видалення стороннього предмета з нижнього століття слід відтягнути віко вниз і обережне зняти смітинку зволоженим кутом чистої носової хустки. При цьому потерпілий повинен дивитися нагору. 

Якщо в око попадає скло, осколок металу й т.п., у жодному разі не можна його витягати, а слід накласти пов'язку, заспокоїти потерпілого й відправити його в лікувальний заклад. 

Дуже небезпечним уважається влучення стороннього предмета в дихальні шляхи. Може відбутися закупорка дихальних шляхів і розвиток ядухи. Якщо відкашлювання не допомагає, то слід нанести постраждалому три-чотири швидкі удари долонею між лопаток, утримуючи його в похилому положенні. 

Сторонні предмети попадають у стравохід, якщо людина має звичку тримати в зубах під час роботи голку, цвяхи, кнопки, шпильки й т.п. Це завжди небезпечно. Гострі предмети, потрапляючи в стравохід і шлунок, ушкоджують їх, а також кишечник, що має важкі наслідки (запалення очеревини, кровотеча). Такі хворі вимагають термінового огляду фахівцем у стаціонарі.

 

Допомога при термічних і хімічних опіках

 

Термічний опік – найпоширеніший вид поразки. Часто зустрічаються опіки від впливу полум'я, гарячої рідини, пари, а також від зіткнення з гарячими предметами. 

Протипоказані які-небудь маніпуляції на опікових ранах. При можливості опікову поверхню слід закрити сухими стерильними пов'язками. Використовувати будь-яку чисту тканину. Не слід наносити на уражену поверхню які-небудь мазі – це утруднить первинну обробку рани. Рекомендується дати потерпілому випити чаю, лужної мінеральної води. 

При влученні на шкіру або слизувату оболонку кислоти або луги, а також інших хімічних активних речовин виникають хімічні опіки. Виявляючи першу допомогу при цьому поразці, необхідно створити умови для найшвидшого видалення хімічного агента, кількісного зниження його на шкірі, охолодження місця поразки. Ефективно промивати уражена ділянка проточною водою. 

При опіку кислотами поверхню промивають слабкими розчинами лугу (натрію гідрокарбонату), а при опіку лугами – 0,01% розчином хлористо-водневої кислоти, 1-2% розчином оцтової кислоти. Після нейтралізації ураженої поверхні її слід рясно полити проточною водою, але не струменем. При необхідності слід звернутися до лікаря.

 

Перша допомога при укусах тварин, змій і комах

 

1. Укуси тварин. 

Якщо потерпілого вкусив домашній здоровіший собака або кішка й рана невелика, то її промивають і накладають стерильну пов'язку. Великі рани тампонують стерильними серветками. Якщо укуси отримані від невідомого собаки або кішки або іншої тварини, необхідно звернутися в лікувальна установа, тому що укус скажених тварин становить більшу небезпеку для життя. 

2. Укуси змій. 

По механізму дії отрути змій підрозділяються на три групи: 

- отрути, що згортають кров, що викликають місцеву набряклість і відмирання тканин (отрути щитомордника, звичайної гадюки, гюрзи і т.д.); 

- отрути, що діють на нервову систему мускулатури, що викликають параліч, гноблення подиху й серцевої діяльності (отрути морських змій тропічних вод, кобри і т.д.); 

- отрути, що діють одночасно на свертываемость крові й нервову систему, що викликають місцеву набряклість і відмирання тканин (отрути австралійських аспідів, гримучих змій). 

При укусі кобри або інших змій цієї групи виникає біль, почуття оніміння в зоні укусу, що поширюється на всю кінцівку й тіло. У потерпілого з'являються запаморочення, непритомний стан, різі, почуття оніміння в області особи й мови, порушується ковтання. Швидко розбудовується висхідний параліч, що починається з нижніх кінцівок (нестійка хода, неможливо стояти на ногах, а потім повний параліч). 

Порушується ритм роботи серця. Якщо отрута попадає в кровоносні посудини, то смерть наступає через 15 – 20 хвилин. При укусі змій сімейства гадюк на місці укусу видні глибокі колоті рани, почервоніння й набряк, шкіра лисніє, стає багрово-синюшної, можуть утворюватися міхури й виразки. Характерне порушення, що переміняється слабістю, запамороченням, нудотою й блювотою, може розвитися шок. 

При наданні першої допомоги із самого початку необхідно забезпечити спокій потерпілого. Можна інтенсивно відсмоктати отрута ротом (якщо немає рани в роті). Це може робити сам потерпілий або сторонній. Тривалість відсмоктування – 10-15 хвилин з постійним спльовуванням умісту. Припікання рани неприпустимо. Накладення джгута припустиме лише при укусі кобри, але не більше ніж на 30 – 40 хвилин. Хворому рекомендується рясне питво. Потім його необхідно направити в медичну установу. 

3. Укуси комах

Множинні укуси бджіл і ос можуть становити небезпеку для людини, а тим більше для дитини. Відбувається набряк тканин, підвищується температура, з'являється різкий головний біль, можливі судороги. 

При наданні першої допомоги необхідно накласти холодний компрес на місце укусу, дати випити склянка солодкого чаю, 1 грам ацетилсаліцилової кислоти, таблетку димедролу, потім звернутися до лікаря. 

 
   
 
 
   
 
 
Уважаемый посетитель, Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Пожалуйста, зарегистрирутесь либо войдите на сайт под своим именем.
 
 
Другие материалы по теме:
 
   
 
 • Будьте обережні - Водохреща!
 • НЕ ДАЙ СОБІ ЗАМЕРЗНУТИ !
 • КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ НА ПІДСТАВІ УГОДИ
 • Провадження на підставі угод
 • Першочергові обов’язки при настанні нещасних випадків на виробництві
 •  
       
   
  Информация !
       
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  Погода в Беловодске
  Подробнее
  Прогноз на 2 недели
  Долгосрочный прогноз (Луганск)
  Инфо
   Расписание автобусов
   Помощник
  Популярные новости
  Беловодские сайты
  Друзья
  Информационное агентство Cxid.info
  Луганский областной козачий конный театр
  Сайт города Сватово
  Граница Украина-Россия
  Сайт города Чертково
  Зеленый туризм в Луганской области

  Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на Belovodsk.lg.ua. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://belovodsk.lg.ua
  По всем вопросам пишите: trash(собака-барабака)belovodsk.info Редакция не несет ответственность за содержание публикаций и рекламной информации.
  Сайт "Беловодск online" основан 1 октября 2007 года
  Copyright © Беловодск online, 2007-2018
  Rambler's Top100 Рейтинг сайтов Луганска и Луганской области