Главная Регистрация Новости Объявления Форум Почта Контакты RSS  
Навигация по сайту
Реклама
Календарь
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Архив новостей
Январь 2020 (37)
Декабрь 2019 (54)
Ноябрь 2019 (51)
Октябрь 2019 (50)
Сентябрь 2019 (52)
Август 2019 (47)
Опрос
Оцените работу сайта

Лучший из Беловодских
Неплохой сайт
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Рекомендуем!
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СКОЄННЯ ДТП Новости » В Беловодске и регионе » Госавтоинспекция сообщает
 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СКОЄННЯ ДТП (ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЇ ПРИГОДИ) В УКРАЇНІ: ВИДИ, ОСОБЛИВОСТІ, ПОКАРАННЯ

У 2015 році 2 900 осіб визнано винними у вчиненні дорожньо-транспортних пригод, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність, та майже 87 000 осіб – у вчиненні ДТП, які тягнуть за собою адміністративну відповідальність.

Скоєння ДТП внаслідок порушення правил дорожнього руху є дуже розповсюдженим в Україні явищем і такі дії входять до категорії найбільш поширених правопорушень.

Українським законодавством передбачено як кримінальну, так і адміністративну відповідальність за скоєння ДТП.

Кримінальна відповідальність за ДТП (дорожньо-транспортну пригоду)

Кримінальна відповідальність за ДТП передбачена ст.286 Кримінального кодексу України. Згідно з останньою злочином є порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, лише у випадку, якщо такі дії спричинили:

- середньої тяжкості тілесне ушкодження потерпілому;

- тяжке тілесне ушкодження потерпілому;

- смерть потерпілого або кількох потерпілих.

Визначення виду тілесних ушкоджень здійснюється експертом в кожному окремому випадку за результатами проведення відповідної експертизи.

Таким чином, якщо спростити, кримінальна відповідальність настає за ДТП з суттєво постраждалим.

ДТП може вчинятися не обов’язково саме на автомобілі. Під транспортними засобами у даному випадку розуміються як всі види автомобілів (легкові, вантажні), так і автобуси; мікроавтобуси; трамваї; тролейбуси; мотоцикли та моторолери, які мають двигун з робочим об'ємом 50 куб.см. і більше дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг.); інші механічні транспортні засоби (наприклад, всюдиходи, аеросани, амфібії); трактори та інші самохідні машини (наприклад, комбайни, вантажні крани, грейдери, бульдозери, екскаватори).

Потерпілим від злочину, передбаченого ст.286 КК України, може бути будь-яка особа, крім винного: пішохід, велосипедист, водій чи пасажир іншого автомобіля, пасажир автомобіля під керуванням винного.

Вищевказана стаття Кримінального кодексу України передбачає два види дій, за які встановлена відповідальність за умови настання зазначених вище наслідків: порушення правил безпеки дорожнього руху або порушення правил експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом.

Правила безпеки дорожнього руху регулюються Законом України «Про дорожній рух» та Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України.

Такі порушення можуть полягати в перевищенні встановлених обмежень швидкості руху, порушенні правил проїзду перехресть чи пішохідних переходів, порушенні правил обгону, недотриманні безпечної дистанції руху, невиконанні вимог дорожніх знаків, сигналів світлофора чи регулювальника тощо.

Порушення правил експлуатації транспорту може полягати в недотриманні водієм технічних умов експлуатації, неправильному завантаженні автомобіля чи укладанні і закріпленні вантажів, порушенні порядку перевезення пасажирів, експлуатації технічно несправних транспортних засобів тощо. Загальні вимоги до технічного стану транспортних засобів та їх обладнання також передбачені в Правилах дорожнього руху (розділ 31).

Необхідно мати на увазі, що існують певні порушення правил експлуатації транспортних засобів, які не тягнуть за собою відповідальності за ст.286 КК України, навіть у разі настання відповідних наслідків. Так, відсутні підстави для притягнення до відповідальності за ст.286 КК України за порушення, допущені під час використання самохідних машин для виконання певних сільськогосподарських, дорожніх, будівельних, вантажних та інших робіт, тобто робіт, які прямо не пов’язані з рухом цих транспортних засобів відповідно до Правил дорожнього руху (наприклад, заподіяння тяжкого тілесного ушкодження під час використання бульдозера на будівельному майданчику). За такі дії може наступати відповідальність за іншими статтями Кримінального кодексу.

У випадках, коли вчинення ДТП з відповідними наслідками є результатом порушень, допущених кількома водіями, то до відповідальності мають притягатися всі ці водії.

Важливо також наголосити, що передбачений статтею 286 КК України злочин є виключно необережним (по відношенню до наслідків порушень ПДР). Якщо ж водій умисно порушує правила дорожнього руху з метою спричинити тілесні ушкодження або смерть іншій особі, то такі дії будуть кваліфікуватися за іншими статтями КК України, які передбачають умисні злочини проти життя та здоров'я людини (наприклад, умисне тяжке тілесне ушкодження або умисне вбивство).

Необхідно відзначити, що для притягнення до кримінальної відповідальності за ДТП не має значення чи є у водія права на управління транспортним засобом, чи не має таких прав. Крім того, існує важливий нюанс: під час навчальної їзди в автомобілях з подвійним управлінням, до відповідальності притягається не ученик, а інструктор, який здійснює навчання і перебував поряд з водієм в момент ДТП.

 

Адміністративна відповідальність за ДТП (дорожньо-транспортну пригоду)

У випадках, коли в наслідок ДТП не було заподіяно середньої тяжкості чи тяжких тілесних ушкоджень або смерті особи (тобто відсутні наслідки, необхідні для притягнення до кримінальної відповідальності), настає адміністративна відповідальність, яка передбачена ст.124 Кодексу про адміністративні правопорушення України.

Зокрема, адміністративна відповідальність настає у випадках, якщо порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, а також у випадку, якщо в результаті цих дій потерпілому були заподіяні легкі тілесні ушкодження.

Іншими словами, якщо спрощувати, то адміністративна відповідальність настає за ДТП без суттєво постраждалих.

Стягнення та покарання за ДТП (дорожньо-транспортну пригоду)

Суб’єктом даного адміністративного чи кримінального правопорушення, тобто особою, яка підлягає покаранню, може бути особа, якій на момент вчинення діяння виповнилося 16 років.

 

Законом передбачені такі покарання за вчинення ДТП в рамках притягнення до кримінальної відповідальності:

1) у випадку спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесного ушкодження одне з таких покарань: штраф в розмірі від 3 400 до 8 500 гривень (200 – 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), виправні роботи на строк до 2 років, арешт від 1 до 6 місяців, обмеження волі на строк від 1 до 3 років (також в якості додаткового покарання може бути призначено або не призначатися позбавлення права керувати транспортними засобами на строк від 1 до 3 років);

2) у випадку спричинення тяжкого тілесного ушкодження або смерті потерпілому: позбавлення волі на строк від 3 до 8 років (також в якості додаткового покарання може бути призначено або не призначатися позбавлення права керувати транспортними засобами на строк від 1 до 3 років);

3) у випадку спричинення загибелі кількох осіб: позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з обов’язковим позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 1 до 3 років.

У випадку притягнення до адміністративної відповідальності законом передбачено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року. При цьому, особа звільняється від адміністративної відповідальності, якщо її цивільно-правова відповідальність була застрахована і учасники ДТП скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю пригоду відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

 

Відповідальність та покарання за ДТП у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння

 

Законодавством України не передбачено окремих складів правопорушень чи злочинів, які б стосувалися скоєння ДТП у п’яному стані.

Статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, і вона не пов’язана з ДТП (тобто неважливо було ДТП чи не було – для настання відповідальності за цією статтею достатньо самого факту керування у п’яному вигляді).

У випадку здійснення кримінального провадження за фактом ДТП, вчинення такого злочину у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних чи інших одурманюючих засобів, є обставиною, яка обтяжує покарання (тобто цей факт враховується не на користь обвинуваченого під час призначення йому покарання).

Таким чином, скоєння ДТП у стані сп’яніння має тягнути за собою притягнення до відповідальності як за керування у п’яному стані, так і окремо за вчинення дорожньо-транспортної пригоди.

 

Сектор превентивної діяльності Біловодського ВП

 

 
   
 
 
   
 
 
Уважаемый посетитель, Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Пожалуйста, зарегистрирутесь либо войдите на сайт под своим именем.
 
 
Другие материалы по теме:
 
   
 
 • Дотримання правил дорожнього руху
 • Залишення місця ДТП
 • До уваги учасників дорожнього руху
 • Незаконне заволодіння транспортним засобом – тяжкий злочин
 • Алкогольне сп’яніння як ознака, що обтяжує покарання
 •  
       
   
  Информация !
       
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  Погода в Беловодске
  Подробнее
  Прогноз на 2 недели
  Долгосрочный прогноз
  Инфо
   Расписание автобусов
   Помощник
  Популярные новости
  Беловодские сайты
  Друзья
  Информационное агентство Cxid.info
  Луганский областной козачий конный театр
  Сайт города Сватово
  Граница Украина-Россия
  Сайт города Чертково
  Зеленый туризм в Луганской области

  Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на Belovodsk.lg.ua. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://belovodsk.lg.ua
  По всем вопросам пишите: trash(собака-барабака)belovodsk.info Редакция не несет ответственность за содержание публикаций и рекламной информации.
  Сайт "Беловодск online" основан 1 октября 2007 года
  Copyright © Беловодск online, 2007-2018
  Rambler's Top100 Рейтинг сайтов Луганска и Луганской области