Главная Регистрация Новости Объявления Форум Почта Контакты RSS  
Навигация по сайту
Реклама
Календарь
«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Архив новостей
Октябрь 2019 (33)
Сентябрь 2019 (53)
Август 2019 (47)
Июль 2019 (48)
Июнь 2019 (43)
Май 2019 (53)
Опрос
Оцените работу сайта

Лучший из Беловодских
Неплохой сайт
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Рекомендуем!
Майбутньому пенсіонеру Новости » В Беловодске и регионе » Пенсионный фонд сообщает » Актуальные вопросы ПФУ
 

Кожний працюючий, наближаючись до пенсійного віку, замислюється над тим, на які щомісячні суми він може розраховувати, виходячи на заслужений відпочинок. Здавалося б, розрахунок пенсії є справою органів Пенсійного фонду – подамо заяву і отримаємо пенсію. Але чи варто легковажно відноситись до такого важливого питання у житті для кожного із нас? Завжди необхідно в першу чергу самому, укладаючи або розриваючи трудові відносини з роботодавцем, уважно перевірити свою трудову книжку. Як кажуть, довіряй, але перевіряй!

Тому управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі пропонує Вам заглибитися в нюанси визначення розміру пенсії за законами України і дізнатися, як треба правильно перевіряти всі документи для того, щоб отримувати достойну пенсію!

1. Подбайте про документи завчасно

 

Кожному майбутньому пенсіонеру варто заздалегідь подбати про підготовку документів для призначення пенсії. Для цього за декілька місяців до досягнення пенсійного віку необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання щодо отримання відповідної консультативної допомоги. Фахівці пенсійної служби проінформують про порядок та час звернення за пенсією, нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню правову експертизу їх змісту та належного оформлення, а також, в разі потреби, направлять запити щодо витребування потрібних довідок. Попередня правова оцінка пенсійної документації дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані до виникнення права на пенсію. Завчасне звернення до органів Пенсійного фонду сприятиме своєчасній реалізації права на пенсійне забезпечення.

Нагадуємо майбутнім пенсіонерам, що законодавством передбачена можливість подання заяви про призначення пенсії за місяць до досягнення пенсійного віку.

 

2. Умови призначення пенсії за віком

 

І. Умови призначення пенсії за віком

Право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

До досягнення 60-річчя право на пенсію за віком мають жінки, 1961 року народження і старші, після досягнення ними такого віку:

55 років

які народилися  до 30 вересня 1956 р.  включно

55 років 6 місяців

які народилися з 1 жовтня 1956 р. по 31 березня 1957 р.

56 років

які народилися з 1 квітня 1957 р. по 30 вересня 1957 р.

56 років 6 місяців

які народилися з 1 жовтня 1957 р. по 31 березня 1958 р.

57 років

які народилися з 1 квітня 1958 р. по 30 вересня 1958 р.

57 років 6 місяців

які народилися з 1 жовтня 1958 р. по 31 березня 1959 р.

58 років

які народилися з 1 квітня 1959 р. по 30 вересня 1959 р.

58 років 6 місяців

які народилися з 1 жовтня 1959 р. по 31 березня 1960 р.

59 років

які народилися з 1 квітня 1960 р. по 30 вересня 1960 р.

59 років 6 місяців

які народилися з 1 жовтня 1960 р. по 31 березня 1961 р.

60 років

які народилися з 1 квітня 1961 р. по 31 грудня 1961 р.

Примітка: Жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до ст.27 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, в розмірі 2,5 % за кожні 6 місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

До 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсій, обчислений відповідно до ст.27 та з урахуванням статті 28 вказаного Закону, зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від виду. У разі працевлаштування жінки, якій достроково призначено пенсію, виплата достроково призначеної пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення пенсійного віку відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Цей відсоток переглядається також, якщо особа після досягнення встановленого пенсійного віку продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

        

 ІІ. Розмір пенсії за віком

Основний

(ст.27 Закону)

П = Зп х Кс

 

 П - розмір пенсії, у гривнях;

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;

Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону

 

 

 

Мінімальний (ст..28 Закону)

За наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу

в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом

За наявності страхового стажу меншої тривалості

в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком

 

Доплата за понаднормовий стаж

(ст..28 Закону)

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком

пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком

 

Максимальний

(з урахуванням надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною)

не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

 

 

ІІІ. Порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата:

Заробітна плата  за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000

Заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних  місяців  страхового  стажу  підряд  до   1   липня 2000  року  незалежно  від  перерв (за умови  підтвердження довідки про заробітну плату первинними  документами) та за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 (норма застосовується за  бажанням  пенсіонера  до 1 січня  2016  року  та  або  в разі,  якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року  становить  менше  60  місяців)

Оптимізація заробітної плати

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

При визначенні заробітної плати для обчислення пенсії застосовується:

До 01.01.2012 - середня  заробітна  плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу  в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески   та  яка  відповідно  до  цього  Закону  враховується для обчислення  пенсії,  за календарний рік, що передує року звернення за  призначенням  пенсії.

З 01.01.2012 - за три календарні роки, що передують року звернення за  призначенням  пенсії.

 

 

3. Порядок подання і оформлення документів для призначення пенсій

 

Заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації), або законним представником відповідно до законодавства за місцем проживання (реєстрації) заявника. У разі, якщо особа, якій призначається пенсія, є неповнолітньою або недієздатною, заява подається батьками або опікунами (піклувальниками) за місцем їх проживання (реєстрації).

  Заява про призначення пенсії працюючим громадянам (членам їх сімей- в разі втрати годувальника) подається працівником (членом його сім'ї - в разі  втрати годувальника) до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову   особу   підприємства,  установи,  організації.  За бажанням особи така заява  може  бути  подана особисто за місцем проживання (реєстрації).

 

4. Строки призначення (перерахунку) пенсії

 

Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше 3-х місяців з дня досягнення особою пенсійного віку (при зверненні особи по закінченню встановленого 3-місячного терміну пенсія за віком призначається з дня подання нею заяви про призначення пенсії). Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

 5. Перелік документів, необхідних для призначення

 • Заява за встановленим зразком;
 • Паспорт (інший документ, що засвідчує особу, її місце проживання (реєстрації) та вік;
 • Довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера (або відповідна відмітка в паспорті для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера);
 • Документи про стаж (ними можуть бути: трудова книжка; диплом (в разі навчання за денною формою); військовий квиток; довідки, видані за місцем роботи, служби, навчання або архівними установами; свідоцтва про народження дітей для жінок, які не працювали і здійснювали догляд за дітьми до 3-річного віку; документи, що підтверджують здійснення догляду за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом або престарілим; документи, що підтверджують періоди здійснення особою підприємницької діяльності та ін.). Починаючи з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
 • Довідка про заробітну плату за 60 календарних місяців страхового стажу підряд, незалежно від перерв, до 01.07.2000 (за бажанням заявника до 01.01.2016);
 • Документи, що засвідчують особливий статус особи (посвідчення ветерана війни, члена сім’ї загиблого, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, Почесного донора України (СРСР), жертви нацистських переслідувань, документи про визнання особи реабілітованою та інші).

 6. До уваги пенсіонерів

 

Шановні пенсіонери!

 Пам’ятайте! У разі свого працевлаштування (у тому числі зайняття підприємницькою діяльністю) Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати  Вашої пенсії.

Нагадуємо, що з такими вимогами чинного пенсійного законодавства кожен з Вас вже ознайомлений при призначенні пенсійних виплат та особисто розписався у заяві відповідного змісту.

Порушення цих вимог призводить до незаконних підвищень пенсійних виплат, які в обов’язковому порядку підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.

Відповідальне ставлення до свого обов’язку убереже Вас від неприємних клопотів по поверненню отриманих коштів.

Разом з тим, не забувайте, що у Ваших інтересах також повідомляти органи Пенсійного фонду України і про звільнення з роботи, адже це може вплинути на збільшення розміру пенсійних виплат.

 
   
 
 
   
 
 
Уважаемый посетитель, Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Пожалуйста, зарегистрирутесь либо войдите на сайт под своим именем.
 
 
Другие материалы по теме:
 
   
 
 • „Персоніфікований облік – інструмент контролю майбутньої пенсії та соціальн ...
 • Наші консультації
 • Наші консультації
 • У 2014 році пенсії підвищуватимуться тричі
 • „ЄДИНЕ ВІКНО” - швидко, якісно, зручно
 •  
       
   
  Информация !
       
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  Погода в Беловодске
  Подробнее
  Прогноз на 2 недели
  Долгосрочный прогноз (Луганск)
  Инфо
   Расписание автобусов
   Помощник
  Популярные новости
  Беловодские сайты
  Друзья
  Информационное агентство Cxid.info
  Луганский областной козачий конный театр
  Сайт города Сватово
  Граница Украина-Россия
  Сайт города Чертково
  Зеленый туризм в Луганской области

  Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на Belovodsk.lg.ua. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://belovodsk.lg.ua
  По всем вопросам пишите: trash(собака-барабака)belovodsk.info Редакция не несет ответственность за содержание публикаций и рекламной информации.
  Сайт "Беловодск online" основан 1 октября 2007 года
  Copyright © Беловодск online, 2007-2018
  Rambler's Top100 Рейтинг сайтов Луганска и Луганской области