Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Моральне та матеріальне стимулювання викривачів
13
сентябрь
2021

Моральне та матеріальне стимулювання викривачів

Система заохочень викривачів поєднує застосування до них моральних та матеріальних стимулів.Моральне стимулювання може здійснюватися шляхом застосування заходів заохочення, передбачених нормами відповідного законодавства, без розкриття у внутрішньому документі (наказі) про застосування заходу заохочення дійсних підстав заохочення, за винятком випадків, коли викривач надав письмову згоду на розкриття інформації про його особу.
Моральне заохочення ґрунтується на особистій заінтересованості викривача у визнанні його ролі у викритті корупції, а факт заохочення для викривача є високою оцінкою його вчинку та заслуг у цьому колективі.
Матеріальне заохочення може здійснюватися шляхом виплати премій, інших передбачених трудовим законодавством чи колективним договором виплат (нагородження цінним подарунком, надання кредиту на купівлю чи будівництво житла, придбання речей, надання путівок в санаторії, будинки відпочинку тощо).
Кожна установа в межах чинного законодавства та фонду оплати праці розробляє свій механізм матеріального заохочення.
Крім того, матеріальне стимулювання можливе за дотримання таких умов:
1. повідомлення про корупцію було скеровано потенційним викривачем добровільно, тобто особа прийняла рішення без впливу зовнішніх факторів, таких як: проведення стосовно працівника службової перевірки чи службового розслідування;
2. отримання заявником запиту щодо обставин, пов’язаних з фактами, що викладені у повідомленні;
3. зобов’язання заявника повідомити про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення в межах своїх посадових обов’язків;
3. виплата заохочення не спричинить розкриття особи викривача.
Перелік можливих заохочень для викривачів може бути розширений та деталізований установою на власний розсуд у межах чинного законодавства.
Зокрема, можна виділити такі види заохочення:
А. відповідно до ст. 53 Закону України «Про державну службу» до державних службовців застосовують такі види заохочень:
1) оголошення подяки;
2) нагородження грамотою, почесною грамотою, іншими відомчими відзнаками державного органу;
3) дострокове присвоєння рангу;
4) представлення до нагородження урядовими відзнаками та відзначення урядовою нагородою (вітальний лист, подяка, почесна грамота);
5) представлення до відзначення державними нагородами.
Б. відповідно до ст. 146 Кодексу законів про працю України за особливі трудові заслуги працівники представляються у вищі органи до заохочення, до нагородження орденами, медалями, почесними грамотами, нагрудними значками і до присвоєння почесних звань і звання кращого працівника за даною професією.

Головне управління ДПС у Луганській області