Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Новації податкового законодавства: індивідуальні податкові консультації
25
июнь
2020

Новації податкового законодавства: індивідуальні податкові консультації

У Головному управлінні ДПС у Луганській області повідомили. Із введенням в дію Закону України від 16.01.2020 № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінюється порядок надання індивідуальних податкових консультацій, визначених статтями 52 та 53 Податкового кодексу України.Так, вже з 23 травня 2020 року платники податків можуть подати звернення не лише у паперовій, а і в електронній формі. Слід звернути увагу, що у зв’язку з цим змінились і вимоги до форми такого звернення: звернення, подане у електронній формі, повинно містити кваліфікований електронний підпис заявника. Отже, за вибором платника податків індивідуальна податкова консультація може бути надана в усній,  паперовій, а також в електронній формі.
Внесеними змінами збільшено строк, на який може бути продовжено строк розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації: з 10 до 15 днів. Таким чином, загальний строк  (з урахуванням продовження) надання індивідуальних податкових консультацій, передбачений Кодексом, складає не більше 40 днів.
Особливу увагу платнику податків слід звернути на те, що з 1 січня 2021 року  абзаци перший та другий пункту 53.1, які звільняють платника податків від відповідальності за наявності індивідуальної податкової консультації, буде виключено, однак аналогічною нормою буде доповнено статтю 112 Кодексу.

Головне управління ДПС у Луганській області