Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » З 1 січня 2021 року на захисті прав покупців механізм "Кешбек"
01
октябрь
2020

З 1 січня 2021 року на захисті прав покупців механізм "Кешбек"

Головне управління ДПС у Луганській області нагадує, що з 1 січня 2021 року передбачається запровадження механізму компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС.
Цікаво, що слово «кешбек» створено від двух англійських слов: «cash», що означає «гроші», «back», що означає «назад». Таким чином, «кешбек» означає повернення грошей за будь-яку покупку.
Якщо споживачу надано касовий чек, проте інформація про такий чек відсутня на сервері ДПС, споживач має право звернутися до контролюючого органу про порушення суб’єктом господарювання порядку проведення готівкових розрахунків та, у разі їх підтвердження, має можливість отримати із бюджету як компенсацію 100 відсотків вартості придбаного товару, який йому було реалізовано із порушенням вимог чинного законодавства.
Подати таку скаргу можна буде виключно через свій Електронний кабінет платника податків, після проходження електронної ідентифікації, з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Але механізм «Кешбек» буде застосовуватись тільки у разі здійснення покупки на суму від 850 грн.
Компенсація буде перераховуватися за рахунок штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за результатами перевірки скарги, і складе 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у скарзі.

Головне управління ДПС у Луганській області