Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » На які зміни у процедурі погашення податкового боргу звернути увагу
17
ноябрь
2020

На які зміни у процедурі погашення податкового боргу звернути увагу

У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують. До глави 8 «Погашення податкового боргу платниками податків» Податкового кодексу України (далі - ПКУ) Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» внесені такі зміни.Так, скорочується термін, наданий для самостійного  погашення платником податків суми податкового боргу, з 60 до 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) такому платнику податкової вимоги, протягом яких не здійснюється стягнення коштів та продаж майна.
Встановлюється, що стягнення заборгованості по частині чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань відтепер буде здійснюватися в порядку, встановленому статтями 59 - 60 і 87 - 101 ПКУ.
Доповнюються підстави звільнення майна платника податків - боржника з податкової застави, зокрема, з дня:
1. отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення сум розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань та відсотків за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку;
2. отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, відповідно до ст. 92 ПКУ.
Скорочується з двох до одного місяця строк, протягом якого платник податків, який має податковий борг, може самостійно здійснити оцінку майна, яке перебуває у податковій заставі, шляхом укладення договору з оцінювачем.
Головне управління ДПС у Луганській області