Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Прокуратора сообщает » Обережно! Шахраї поруч!
14
январь
2021

Обережно! Шахраї поруч!

Біловодський відділ Старобільської місцевої прокуратури просить громадян бути уважними та обережними аби не стати жертвою шахраїв та нагадує громадянам про заходи безпеки щодо себе та свого майна.
Нагадуємо найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:
- під виглядом працівників соціальної служби, які приносять пенсіонеру так звану "гуманітарну допомогу" у вигляді продуктових наборів або грошової суми, та в процесі спілкування вивідують, де старенькі зберігають свої заощадження;
- під виглядом працівників банківських установ, які розповідають про злом системи охорони або пропонують додаткові послуг;
- надзвичайна ситуація з рідними, коли шахраї вимагають у жертви гроші за визволення родича «з тюрми» або «на операцію»;
- онлайн-покупки за умови повної передоплати;
- смс-повідомлення про виграш;
- шахрайство під виглядом працевлаштування.
Проте найпоширенішими схемами залишаються «Ваш родич у біді» та шахрайства, пов’язані з банківськими операціями. 
Усі перераховані вище дії містять ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 190 (шахрайство) Кримінального Кодексу України.
Біловодським відділом місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у понад 60 кримінальних провадженнях зазначеної категорії, 20 з яких зареєстровано протягом 2020 року.
Зважаючи на викладене, правоохоронні органи району закликають мешканців бути пильними, усі операції проводити у відділеннях банку, не відчиняти двері незнайомим і перевіряти інтернет-продавців. Крім того, в жодному разі не повідомляти стороннім особам конфіденційну інформацію банківських платіжних карт (номер карти, PIN карти, термін дії, CVV-код тощо).
У разі, коли ж Ви стали жертвою шахрайських дій, не зволікайте, а терміново телефонуйте за номером «102» і детально опишіть обставини, при яких Вас обшукали.

Прокурор Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури О.В. Пуговкіна