Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Новації при застосуванні РРО
29
май
2020

Новації при застосуванні РРО

Верховною Радою України 20 вересня 2019 року прийнято Закони за № 128 - IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі - Закон № 128) та № 129 - ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі - Закон № 129).
Зазначеними законами передбачається впровадження обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку II та III групи при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами.
Суб'єктам господарювання буде дозволено при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами застосувати програмні РРО, у якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп'ютер, тощо), який за допомогою спеціального програмного забезпечення (що буде надаватися ДПС суб'єктам господарювання безкоштовно) може фіскалізувати розрахункові операції на сервері ДПС.
Водночас, Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (СОУЮ-19)» (далі - Закон № 533) було перенесено терміни набуття чинності Законів № 128 і № 129 щодо поетапного застосування РРО, так:
З 01.08.2020 року – виникає право на використання альтернативних РРО – програмних РРО: платники зможуть використовувати програмні РРО доступні на ринку.
З 01.01.2021 року - запровадження механізму «Кешбек» та обов'язок застосування РРО фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп, які провадять ризикові види діяльності (продаж товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, торгівля ювелірними виробами та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, готелів тощо, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках).
З 01.04.2021 року – виникає обов'язок застосування РРО усіма фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої груп.
Враховуючи викладене, пропонуємо фізичним  особам - підприємцям своєчасно підготуватися до набуття чинності законодавчих норм щодо запровадження новацій у сфері  застосування  реєстраторів розрахункових операцій. 
У разі виникнення питань пропонуємо Вам звертатися до Центру обслуговування платників Старобільської ДПІ або за  телефоном  2-40-07. 
 Старобільське управління