Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Стосовно наявності податкового боргу та необхідності його погашення
15
ноябрь
2021

Стосовно наявності податкового боргу та необхідності його погашення

У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. Згідно з підпунктом 16.1.4 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори у розмірах, встановлених Кодексом та законами з питань митної справи.Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несе платник податків. У випадку не сплати виникає податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені (підпункт 14.1.175 Кодексу).
У разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платників податків не перевищує ста вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 3060 гривень, це переважно фізичні особи - громадяни.
Слід зазначити, що вчасна сплата податкових зобов'язань – це запорука виконання важливих соціальних програм і виплат, а також передумова фінансової стабільності нашої держави.
Станом на 1 листопада п.р. сума податкового боргу платників податків підконтрольної території та розташованих на лінії зіткнення перед місцевими бюджетами складає – 433,6 млн грн, з яких - 55 млн грн. по фізичним особам.
Основні суми податкового боргу за фізичними особами – обліковуються по земельному податку, орендній платі за землю на податку на нерухоме майно.
Інформацію про наявність податкового боргу платник податків може отримати скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Слід зазначити, що фізичні особи – громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до податкового органу:
за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земляної ділянки;
за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних нарахованої суми плати за землю.
Стягнення податкового боргу з фізичних осіб здійснюється у судовому порядку.
Не чикаючи на примусове стягнення податковий борг можна погасити самостійно. У разі добровільної сплати наявного податкового боргу при заповненні розрахункового документу у полі «призначення платежу» необхідно зазначати код виду сплати 140 – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу, що визначено вимогами наказу Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666.
Головне управління ДПС у Луганській області закликає платників податків працювати виключно у законодавчому полі та своєчасно сплачувати податки і збори.

Головне управління ДПС у Луганській