Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів 7,6 млн гривень податку
02
октябрь
2020

Власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів 7,6 млн гривень податку

Платниками податків Старобільського, Новопсковського, Новоайдарського та Марківського районів за дев’ять місяців поточного року сплачено 7,6 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 2,7 млн гривень більше ніж в аналогічному періоді минулого року. Юридичні особи сплатили 6,1 млн гривень, фізичні особи – власники нерухомості, перерахували 1,5 млн гривень цього податку.
Зокрема, платниками Старобільського району сплачено - 1,0 млн грн, Новопсковського району - 3,6 млн грн, Новоайдарського району - 2,2 млн грн., Марківського району - 0,8 млн гривень. 
Нагадаємо, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток. 
При цьому пільгові розміри майна для фізичних осіб становлять для квартири чи декількох квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів; для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – 180 кв. метрів. 
Водночас, пільги з податку у вигляді неоподатковуваних квадратних метрів (60, 120 та 180) для фізичних осіб не застосовуються: 
до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності); 
до об’єктів оподаткування, якщо їх загальна площа перевищує 300 кв. метрів (для квартири, квартир), 600 кв. метрів (для будинку, будинків), 900 кв. метрів (для різних типів житлових об’єктів). 
Ставки податку встановлюються органами місцевого самоврядування.
Також варто зазначити, що відповідно до норм Податкового кодексу України, за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості.
Старобільський сектор  організації роботи