Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » З початку 2020 року місцеві скарбниці отримали майже 42 млн грн плати за землю
02
октябрь
2020

З початку 2020 року місцеві скарбниці отримали майже 42 млн грн плати за землю

Впродовж січня – вересня 2020 року власниками землі та землекористувачами Старобільського, Новопсковського, Новоайдарського та Марківського районів Луганської області  перераховано до місцевих бюджетів 41,9 млн гривень плати за землю. Зокрема платники плати за землю Старобільського району сплатили  11,5 млн грн, Новопсковського району 12,3 млн грн,  Новоайдарського району 14,8 млн грн,  Марківського району  4,7 млн грн, інші райони - 1,4 млн гривень. 
Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю, а це 70 відс., сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 29,3 млн  гривень. Водночас від фізичних осіб надійшло 12,6 млн  гривень.
Нагадаємо, що згідно із нормами Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
При цьому юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня та подають податкову декларацію на поточний рік до податкових органів за місцезнаходженням земельних ділянок.
Нарахування ж фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про податкове зобов’язання з податку.
Акцентуємо увагу, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Це визначено п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 287.1 ст. 287 цього кодексу, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Старобільський сектор  організації
роботи