Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Набув чинності закон про добровільне декларування доходів
27
июль
2021

Набув чинності закон про добровільне декларування доходів

У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують. ДПС працює над імплементацією Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».Цей закон - можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування.
Так, громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію до Державної податкової служби України. Це можна буде зробити з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
З задекларованих активів, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.
Подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації звільняє фізичну особу від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.

Головне управління ДПС у Луганській області